جستجو   :  
تعداد :3          صفحه 1 از 1
سازه های فولادی سبک LSF
این سیستم يكي از شيوه هاي مدرن اجرای سازه مي باشد كه استفاده از آن از سال 1950 در برخی از کشورها از جمله کانادا آغاز گردید، ولی استفاده گسترده از آن از سال 1990 مورد توجه قرار گرفت. کارخانه های این سیستم در ایران برای اولین بار در سال 1385 راه اندازی شد. (تاییدیه فنی از مرکز تحقیقات دارد و بعنوان فناوری نوین رسما معرفی شده است )اصلی ترین عامل در این سیستم مقاطع فولادی جدار نازک است.این مقاطع ،مقاطع فلزی سرد نورد شده است که با استفاده از ورقهای فولادی گالوانیزه نازک ، شکل دهی می شوند.
ادامه ...
راهکارهایی برای کم کردن مصرف انرژی در منزل
امروزه با وجود قیمت‌های هنگفت سوخت و کم شدن ذخائر انرژی، مصرف انرژی خانگی و عواقب آلودگی ناشی از آن رو به افزایش می‌باشد. چند تغییر استراتژیکی می تواند به کاهش و صرفه جویی در انرژی کمک کند.اگرچه ايران چهارمين توليدکننده گاز در جهان به شمار مي‌آيد، سومين مصرف کننده گاز در جهان نيز محسوب مي‌شود. در حالي که هر خانواده ايراني با رعايت اصول ساده صرفه جويي در مصرف انرژي، مي‌تواند ميزان انرژي مصرفي خود را تا يک سوم کاهش دهد.
ادامه ...
21 روش برای بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان
21 روش برای بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان :۱ـ خاموش كردن چراغ ها هنگام ترك اتاق، یكی از ساده ترین راه های صرفه جویی انرژی است۲ـ از رنگ های روشن برای دیوار و سقف و پرده ها استفاده كنید۳ـ تا حد ممكن در هنگام مطالعه از روشنایی موضعی استفاده كنید
ادامه ...

   1